TKP/ML Zindanlar Genel Komitesinden Devrimci, Demokrat Kamuoyuna Zorunlu Açıklama  

HomeTürkçe

TKP/ML Zindanlar Genel Komitesinden Devrimci, Demokrat Kamuoyuna Zorunlu Açıklama  

Hapishanelerde bulunan tüm TKP/ML tutsakları adına 19-22 Aralık Hapishaneler Katliamı ve Direnişi, Filistin halkıyla dayanışma, Parti ve Devrim Şehitl

TKP/ML-MK : ŞAN OLSUN PARTİMİZİN VE DEVRİMİN BİLGELİĞİ, YETKİNLİĞİ VE TEMİNATI OLAN ŞEHİTLERİMİZE!
Dersim Bölge Komutanlığı’ndan 6 Mayıs Geyiksuyu şehitlerine ilişkin açıklama
Hasret Tanrıverdi `nin (Çiğdem) sesinden “Özgürlüğün Düğünü”

Hapishanelerde bulunan tüm TKP/ML tutsakları adına 19-22 Aralık Hapishaneler Katliamı ve Direnişi, Filistin halkıyla dayanışma, Parti ve Devrim Şehitleri Haftası vesilesiyle, Hiyem Yolcu imzalı açıklamalar yapılmıştır.

Partimiz öteden beri TKP/ML’li tüm tutsaklar adına açıklama yetkisini İsmail Yılmaz’a vermiş ve bir değişikliğe gitmemiştir.
H. Yolcu, partimiz saflarından ayrılan sağ tasfiyeci hizip ile hareket etmiş bir tutsaktır. TKP/ML tutsaklarının esası, sağ tasfiyeci hizibi mahkum etmiş, partimizi sahiplenmiştir. Dolayısıyla H.Yolcu TKP/ML’li tüm tutsakları değil kendisini ve belki hizipten yana tavır koyan oldukça az sayıdaki tutsağı temsil edebilir. Gerçek durum budur.
Yukarıdaki gerçeği tüm devrimci ve demokratların bilgisine sunuyor; H.Yolcu’nun gerçeğe saygı duymasını; sahte temsilciliğe ve bunun üzerinden yapmak istediği algı yönetimine son vermesini, hapishanelerdeki tüm TKP/ML dava tutsakları adına konuşmaktan, açıklama yapmaktan vazgeçmesini öneriyor ve bekliyoruz.

Ocak 2018
TKP/ML Zindanlar Genel Komitesi